Kada keisti padangas į žiemines ir vasarines?

Kemi Bosch Car Service,
2024 m. lapkričio 18 d. 08:27

Kiekvienais metais keičiantis sezonams, dažnam vairuotojui kyla klausimas – kada tinkamiausias metas keisti padangas į žiemines ar vasarines? Tai priklauso ne tik nuo oro sąlygų, bet ir nuo taisyklių, kurios reglamentuoja padangų keitimo laikotarpius. Laiku atliktas padangų keitimas suteikia didesnį saugumą ir padeda išlaikyti optimalų automobilio veikimą, taupyti degalus bei apsaugo padangas nuo pernelyg greito dėvėjimosi. Atsakome, ką kiekvienam vairuotojui būtina žinoti apie padangų keitimą ir kokie ženklai išduoda, kad būtina atnaujinti padangas.

Automobilio padanga
Automobilio padanga

Kada privaloma keisti padangas į žiemines ir vasarines?

Lietuvoje padangų keitimo terminai yra reglamentuoti. Privaloma keisti padangas į žiemines nuo lapkričio 10 dienos, kai orai tampa šaltesni ir kyla pavojus slidiems keliams. Žieminių padangų naudojimas yra privalomas iki kovo 31 dienos, kai oras jau dažniausiai šyla ir slidumas mažėja.

Žinoma, nustatytos datos – tik preliminarios. Jeigu rudens pradžioje jaučiate, kad keliai tampa slidūs dėl žemų temperatūrų, nedelskite ir pasirūpinkite padangų keitimu anksčiau. Panašiai ir pavasarį, kai orai jau šyla, bet vis dar pasitaiko šaltų rytų: geriau palaukti, kol temperatūra stabiliai pakils.

Kada reikalingos naujos padangos?

Ne visada padangas užtenka tik permontuoti.Kartais reikalingas jų keitimas į naujas. Naujos padangos yra būtinos, jei dabartinės padangos yra susidėvėjusios arba turi pažeidimų.

Svarbiausi ženklai, kad laikas keisti padangas:

  • Protektoriaus gylis per mažas. Žieminėms padangoms Lietuvoje nustatytas minimalus 3 mm, vasarinėms – 1,6 mm gylis.
  • Pastebimi padangų pažeidimai. Įpjovimai, įtrūkimai ar nelygumai rodo, kad padanga yra stipriai susidėvėjusi ar negrįžtamai pažeista.
  • Atsiranda subalansavimo problemos. Jei jaučiate vibraciją, tikėtina, kad padangos nėra tinkamai subalansuotos. Šis požymiskelia riziką transporto priemonės stabilumui, ypač šaltuoju metų laiku.

Jei jūsų padangos atitinka bet kurį iš minėtų kriterijų, rekomenduojame apsilankyti pas specialistus. Daugiau informacijos apie paslaugas rasite Kemi interneto svetainėje: profesionalus padangų keitimas geromis kainomis.

Koks minimalus leistinas padangų protektoriaus gylis?

Lietuvoje minimalus leistinas protektoriaus gylis skiriasi priklausomai nuo sezono. Žieminėms padangoms jis yra 3 mm, o vasarinėms – 1,6 mm.

Protektorius yraelementas, kuris užtikrina optimalų automobilio sukibimą su kelio danga. Taigi,labai svarbu reguliariai tikrinti jo būklę. Vairuotojai, kurių padangų protektorius neatitinka šių reikalavimų, rizikuoja gauti baudąir susidurti su papildomomis rizikomis valdant transporto priemonę. Neatidėliokite svarbios, paprastos padangų keitimo procedūros – apsaugokite save ir kitus.

Kaip dažnai tikrinti padangų būklę?

Padangų būklę rekomenduojama tikrinti bent kartą per mėnesį. Taip pat papildomai įvertinkite padangų būklę artėjant ilgesnei kelionei ar planuojant labiau apkrauti automobilį. 

Ypatingą dėmesį į padangų būklę atkreipkite ir keičiantis sezonams. Apžiūros metu reikėtų įvertinti protektoriaus gylį, įvertinkite, ar nėra pažeidimų ir deformacijų, patikrinkite padangų slėgį. Reguliari padangų apžiūra padeda užtikrinti, kad jūsų transporto priemonė bus saugi ir patikima kelyje.

Kaip pakeisti automobilio padangas savarankiškai?

Jei nuspręsite padangas keisti patys, svarbu turėti tinkamą įrangą ir atlikti darbus pagal saugumo reikalavimus. Aptarkime pagrindinius šio proceso žingsnius:

  1. Pasiruoškite reikalingą įrangą: jums reikės domkrato, rato raktų ir sukimo momento rakto.
  2. Paruoškite automobilį: pasirūpinkite, kad jis būtų stabiliai pastatytas, užtraukite rankinį stabdį.
  3. Atlaisvinkite rato varžtus: pradėkite atlaisvinant varžtus, kol automobilis dar nepakeltas.
  4. Pakelkite automobilį: naudojant domkratą, pakelkite automobilį taip, kad ratas pakiltų nuo žemės.
  5. Nuimkite senas padangas ir uždėkite naujas: uždėkite naują padangą ir lengvai priveržkite varžtus.
  6. Nuleiskite automobilį ir priveržkite varžtus: nuleidę automobilį, iki galopriveržkite varžtus naudojant tam skirtą raktą.

Savarankiškas padangų keitimas yra naudingas norintiems sutaupyti. Vis dėlto, jeigu neturite pakankamai patirties šioje srityje ir norite geriausių rezultatų, visada verta kreiptis į specialistus, kurie pasirūpins greitu ir efektyviu padangų keitimu.

Kodėl svarbu rūpintis padangomis?

Tinkamai prižiūrimos automobilio padangos padeda pasiekti geresnį sukibimą su kelio danga. Ši savybė užtikrina didesnį vairuotojo, keleivių ir aplinkinių saugumą,o taip pat – ekonomiškesnį, optimalesnį degalų sunaudojimą bei suteikia didesnį komfortą keliaujant. Reguliarus balansavimas ir tinkamas padangų slėgis taip pat padeda prailginti jų tarnavimo laiką ir prisideda prie patikimo, stabilaus automobilio valdymo.

Norite įvertinti padangų būklę ir pasirūpinti jų keitimu? Apsilankykite Kemiautoservise, kur jūsų laukia patyrusi komanda. Čia dirbantys profesionalai pasirūpinspadangų montavimu, balansavimu ir slėgio tikrinimu. Taip patpadės pasirinkti naujas padangas, jei esamos nebeatitinka reikalavimų.

Kemi komanda taip pat teikia visas kitas svarbias automobilių priežiūros paslaugas. Pasikliaukite profesionalais ir kelyje jauskitės saugiau, nepriklausomai nuo oro sąlygų! 

;